Sote-apteekkarit hyvinvointialueittain

Sote-apteekkarit edustavat oman hyvinvointialueensa apteekkeja palveluiden kehittämisessä sote-organisaatioiden kanssa ja osallistuvat alueensa lääkehuollon suunnitteluun. Voit olla heihin yhteydessä koskien lääkehuoltoon liittyvää yhteistyötä apteekkien ja sote-organisaatioiden välillä. 

Etelä-Karjala
Janne Nissilä, janne.nissila75@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa
Susanna Kohtanen, susanna.kohtanen@apteekit.net
Catharina Skur, catharina.skur@apteekit.net

Etelä-Savo
Esa Lahdenpää, esa@lahdenpaa.com
Timo Auvinen, timo.auvinen@apteekit.net
Anna Maija Kämäläinen, anna.maija.kamalainen@apteekit.net

Helsinki
Risto Holma, risto.holma@lauttasaarenapteekki.fi

Itä-Uusimaa
Ann-Mari Viitanen, ann-mari.viitanen@apteekit.net
Hans Fock, hans.fock@gmail.com

Kainuu
Harri Ovaskainen, harri.ovaskainen@apteekit.net

Kanta-Häme
Kirsi Pietilä, kirsi.pietila@apteekit.net
Jukka Niemi, jukka.niemi@toriapteekki.fi

Keski-Suomi
Lauri Viitanen, lauri.viitanen@apteekit.net
Eija Joki, eija.joki@apteekit.net

Keski-Uusimaa
Taina Santala, taina.santala@apteekit.net
Minna Collin, minna.collin@apteekit.net
Leila Haukkala, leila.haukkala@apteekit.net

Kymenlaakso
Kirsi Puhakainen, kirsi.puhakainen@apteekit.net
Jaana Smal, jaana.smal@apteekit.net

Lappi
Marko Huotari, marko.huotari@apteekit.net

Länsi-Uusimaa
Eeva Savela, eeva.savela@apteekit.net
Kirsi Rosenqvist, kirsi.rosenqvist@apteekit.net

Pirkanmaa
Ulla-Maija Kimmel, ulla-maija.kimmel@apteekit.net

Pohjanmaa
Tuomo Lahti, tuomo.lahti@apteekit.net
Paula Henriksen, paula.henriksen3@gmail.com
Petter Ström, petter.strom@netikka.fi

Pohjois-Karjala
Tiina Koskinen, tiina.koskinen@apteekit.net

Pohjois-Pohjanmaa
Anu Töyräs, anu.toyras@apteekit.net
Arja Karjalainen, arja.karjalainen@apteekit.net
Laura Tuovinen, laura.tuovinen@apteekit.net
Juha Konttila, juha.konttila@apteekit.net

Pohjois-Savo
Anne Kumpusalo-Vauhkonen, anne.kumpusalo-vauhkonen@apteekit.net
Anu Rasi-Leskinen, anu.rasi-leskinen@apteekit.net

Päijät-Häme
Leena Härmälä, leena.harmala@apteekit.net
Sirpa Peura, sirpa.peura@apteekit.net

Satakunta
Päivi Mäkelä, paivi.makela@apteekit.net
Heli Suppula, heli.suppula@apteekit.net

Vantaa ja Kerava
Sirpa Peura, sirpa.peura@apteekit.net
Sirpa Nieminen, sirpa.nieminen@apteekit.net

Varsinais-Suomi
Sakari Alaranta, sakari.alaranta@elisanet.fi

8.7.2022 / NS